Tel: +48 883 583 737
Eco instalacje
Eco instalacje
Żyj wygodnie i w zgodzie z naturą!

Skontaktuj się z nami!

Jak działa rekuperacja?

Sercem systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest centrala wentylacyjna, potocznie zwana rekuperatorem. Urządzenie zbudowane jest z dwóch wentylatorów oraz wymiennika ciepła, w którym to energia termiczna (ciepło) z powietrza zużytego - wyciąganego jest oddawana do powietrza świeżego - nawiewanego. Najpopularniejszymi wymiennikami ciepła są:
Krzyżowo-przeciwprądowy – strumienie powietrza przepływają przez płytowy wymiennik równolegle do siebie, jednakże w przeciwnych kierunkach
Obrotowy – strumienie powietrza przepływają przez wirnik z nawiniętą folią aluminiową. Ruch obrotowy wirnika powoduje ogrzanie kanalików powietrzem usuwanym, a następnie przekazanie energii termicznej do powietrza nawiewanego. Wymienniki obrotowe zapewniają odzysk wilgoci i dzięki specyfice budowy mogą być montowane w miejscach, gdzie panuje niższa temperatura
Poza odzyskiem ciepła ważne jest również oczyszczenie świeżego powietrza. W związku z tym w urządzeniach montowane są filtry, które poza ochroną wymiennika przed zanieczyszczeniami, pełnią funkcję oczyszczania powietrza.
W swojej ofercie posiadamy urządzenia renomowanych producentów takich jak OSTBERG, Neovent. Dokładamy wszelkich starań, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany z zaproponowanych przez nas rozwiązań.

Buildings
×

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zajmujemy się profesjonalnym montażem

Telefon: +48 883 583 737

Email: biuro@eco-instalacje.pl