Tel: +48 883 583 737
Eco instalacje
Eco instalacje
Żyj wygodnie i w zgodzie z naturą!

Skontaktuj się z nami!

Jak działa pompa ciepła powietrze/woda?

Wszystko opiera się na czynniku chłodniczym, błędnie wciąż nazywanym potocznie freonem. Zimny czynnik chłodniczy w postaci ciekłej pobiera ciepło z otoczenia w parowniku (jednostki zewnętrznej) zmieniając swój stan skupienia z ciekłego na gazowy, który następnie zasysany jest do sprężarki. W sprężarce podnosząc ciśnienie gazu podnosimy również jego temperaturę. Następnie gorący czynnik chłodniczy w postaci gazu przechodzi do skraplacza, tutaj w wymienniku poprzez pośredni kontakt z wodą zmienia swój stan skupienia przekazując ciepło do wody grzewczej. Cykl rozpoczyna się od nowa.

Buildings
Buildings

Pompa ciepła powietrze/woda do grzania CWU

Nie każdy jest zdecydowany na kompleksowe rozwiązanie jakie może nam zapewnić pompa ciepła do centralnego ogrzewania i CWU. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jeśli posiadamy inne źródło ciepła stałopalne jest pompa ciepła tylko do CWU. Pompa ciepła do CWU zdecydowanie może podnieść jakość naszego życia eliminując niepotrzebne codziennie palenie w piecu w okresie poza sezonem grzewczym. Odpowiednie połączenie pompy ciepła do CWU z piecem stałopalnym będzie idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy nie chcą wymieniać obecnego źródła ciepła a podnieść komfort swojego życia zapewniając sobie wodę do kąpieli 24 godziny na dobę bez jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Pompa ciepła do CWU będzie wręcz ekonomiczniejsza w użyciu niż wysokotemperaturowe piece. Korzystając z dofinansowania "Czyste powietrze" inwestując w pompę ciepła do CWU możemy liczyć na zwrot kosztów w wysokości minimum 4500zł!

Buildings

Pompa ciepła powietrze/woda do centralnego ogrzewania i CWU

Kompleksowe rozwiązanie do zapewnienia ogrzewania dla domów jednorodzinnych, hal magazynowych i budynków komercyjnych. Pompa ciepła idealnie sprawuje się z ogrzewaniem podłogowym ale i także spełni swoje zadanie przy ogrzewaniu grzejnikowym po uwzględnieniu paru istotnych elementów instalacji. Jeśli jesteś na etapie projektowania budynku i nie rozpocząłeś jeszcze prac związanych z budową budynku warto już na tym etapie skontaktować się z nami firmą w celu zaoszczędzenia pieniędzy jeśli chodzi o całą inwestycję. Pompa ciepła nie wymaga specjalnie dedykowanego pomieszczenia, można ją ulokować w garażu, korytarzu lub pomieszczeniu gospodarczym zyskując jedno pomieszczenie więcej. Jeżeli odpowiednio wcześnie odezwiesz się do nas pompa ciepła w przypadku nowego budynku może okazać się najtańszą inwestycją w porównaniu do pieca gazowego czy peletu. Przy wymianie starego źródła ciepła na pompę ciepła dodatkową zachętą jest dofinansowanie "Czyste powietrze" oraz ulga termomodernizacyjna, gdzie po zmianach z dnia 15 maja 2020r możemy otrzymać od 15000zł zwrotu poniesionych kosztów.

×

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ECO-INSTALACJE Zajmujemy się profesjonalnym montażem

Telefon: +48 883 583 737

Email: biuro@eco-instalacje.pl